Przyroda

Przyroda

przyroda - dom nad jeziorem w JeziernikuWśród mieszkańców naszych lasów, oprócz saren i dzików jest dużo jeleni i dzikich danieli. Podczas pieszych i rowerowych wędrówek, jeśli tylko będziemy się cicho poruszać po lesie, spotkać można zająca, lisa, borsuka czy jenota.

przyroda - dom nad jeziorem w JeziernikuWiosna ogłaszana jest już na początku marca głośnym klangorem żurawi, których przylatuje na Pomorze z roku na rok coraz więcej.

Przełom września i października to czas wspaniałego rykowiska jeleni. Przez cały rok po niebie kręgi zataczają rzadkie ptaki drapieżne w tym orły bieliki, kanie i rybołowy.

O dobrej kondycji naszych kniei świadczy obecność wilków, które od kilku lat zadomowiły się w kompleksach leśnych pomiędzy Koczałą, Czarnym i Szczecinkiem.

przyroda - dom nad jeziorem w JeziernikuW bezpośrednim sąsiedztwie domu, w rzece oraz na stawach urzęduje coraz większa gromadka bobrów. W okresie jesienno zimowym można czasami zaobserwować popisujące się zwinnością wydry.

W zimowy czas staramy się pomagać zwierzakom. W zbudowanym nieopodal paśniku sarny i jelenie mają do dyspozycji siano i sól.

przyroda - dom nad jeziorem w JeziernikuDom nie jest ogrodzony od strony lasu. Z uwagi na obecność zwierzyny w lesie oraz żyjące u naszych sąsiadów w stanie półdzikim daniele i jelenie wszystkie psy powinny być pod kontrolą i nie biegać bez opieki.