Dla wędkarzy

Dla wędkarzy

Najbliższe stanowiska wędkarskie znajdują się w odległości 20 m od domu!

Miłośnicy wędkowania mają do dyspozycji jezioro Bielsko (40 m od domu) rzeczkę Białą (20 m) oraz dzikie stawy powstałe w wyrobiskach po wydobyciu kredy (odległość 400 m).

Bielsko to duże, malownicze, rynnowe jezioro o powierzchni 278 ha i zróżnicowanej głębokości dochodzącej do 23 m. Dominującymi gatunkami są płoć, okoń i leszcz. Nierzadko zdarza się szczupak i węgorz. W jeziorze występuje sielawa. Ryby łowimy z naszego pomostu lub z łodzi (jest możliwość wypożyczenia). Wg opowiadań miejscowych wędkarzy, jeszcze w latach osiemdziesiątych w jeziorze było mnóstwo węgorza i szczupaki „jak kłody”. Niestety rabunkowa gospodarka w ostatnich dwóch dekadach zrobiła swoje. Mimo to na brak brań nie powinni Państwo narzekać. W zimie, gdy tylko lód osiągnie odpowiednią wytrzymałość zapraszamy amatorów wędkowania podlodowego.

Zupełnie innych wędkarskich doznań dostarcza łowienie ryb w rzeczce Białej. Jej czyste i niegłębokie wody, zróżnicowany nurt i dużo przeszkód gwarantują emocje. Z ryb drapieżnych możemy liczyć na spotkanie z okoniem, szczupakiem, a czasami nawet pstrągiem.

Do dyspozycji Gości posiadamy kabinową łódź z lekkim silnikiem zaburtowym Mercury 4HP oraz małą dwuosobową łódź wiosłową.

Zezwolenia wędkarskie - Przedsiębiorstwo Rybackie sp. z o.o. w Szczecinku

Szczegóły kontaktowe:

Telefon firmowy: +48 94 37 401-01
Telefon komórkowy: +48 600 072431
E-mail firmowy: ryby200@wp.pl
Adres strony www: www.rybactwo.webd.pl/rybactwo/

Życzymy połamania kija !