Dla piechurów, rowerzystów i biegaczy

Dla piechurów, rowerzystów i biegaczy

Okolice oferują piękne trasy świetnie nadające się do pieszych i rowerowych wycieczek oraz do biegania. Po wyjściu z domu trafiamy na leśne ścieżki, ale możemy udać się na spacer/przejażdżkę po otwartych przestrzeniach lub nad urokliwymi i dzikimi stawami ciągnącymi się na południe wzdłuż rzeczki Białej. Nasz dom położony jest bezpośrednio na ponadregionalnym szlaku rowerowym „Greenway”.

Biegacze mogą zaplanować sobie trasy o dowolnej długości. 4, 6, 11, 18, 21 i więcej prowadzące m.in. po pięknych leśnych ostępach. Przeważa oczywiście nawierzchnia gruntowa, ale można wybrać sobie również długie odcinki wąskiego i rzadko uczęszczanego asfaltu. W letnie dni można się zatrzymać na kąpiel w nurcie rzeczki Białej na uroczysku położonym 3 km od domu. Po bieganiu obowiązkowe rozciąganie i zanurzenie w jeziorze lub w naturalnym „jacuzzi” pod naszym wodospadem. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia (my również biegamy).

Region ze względu na walory krajobrazowe oraz dużą ilość leśnych ścieżek i polnych dróg jest wymarzonym celem dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek mogą planować wycieczki na dowolnych dystansach, począwszy od kilku kilometrów, skończywszy na długich całodniowych wypadach po leśnych uroczyskach i ciekawych, historycznych miejscach. Polecamy przykładowe trasy opracowane przez naszych miłych Gości z Krakowa >>